Biostimulační laser
Biostimulační laser
Použití biostimulačního laseru Orionis therapy v kosmetice
Biostimulační laser v kosmetice má již své nezastupitelné místo. Lasery v kosmetice mají dané parametry. Slouží nám k péči o povrchovou vrstvu kůže, aby naše péče byla co nejúčinnější. Je velmi dobrým pomocníkem při řešení problémů na pleti a prevencí. Je vhodný pro jakoukoliv pleť a věk, hojí záněty, regeneruje pleť a nemá žádné vedlejší účinky.
Laser je zařízení používané pro neinvazivní laserovou terapii. Lasery fungují na principu biostimulace – stimulují mitochondrie v buňkách k výrobě ATP (adenosintrifosfátu). ATP energizuje buňku a tak probíhá rychlejší reprodukce, což vede k větší produkci kolagenu. Biostimulační laser rovněž podporuje výměnu přes buněčnou stěnu. Oba tyto efekty vedou ke zdravější kůži a snížení léčebné doby. Laserová terapie nezpůsobuje bolest, poranění či zarudnutí.
Pravidelná aplikace viditelně zmírňuje projevy stárnutí. V případě pupínků nebo malých poranění a modřin, zvýšené hojení je patrné již během prvního dne.
Možnosti biostimulačního laseru v kosmetickém salonu
Hojení zánětlivých a jiných poruch
Akné – jeden z nejčastějších kosmetických problémů. Laser v tomto případě napomáhá účinnému hojení zánětlivých papulek a pustulek už po několika málo aplikacích. Pleť reaguje ve většině případů na laserovou léčbu spontánně a velmi rychle.
Alopecie – podpůrná péče, stimulace růstu vlasů a zkvalitnění vlasového porostu.
Ekzém – laser může zlepšit kvalitu života pacientů zmírněních povrchových projevů této choroby. Pozor! Neřeší problém alergie jako takové.
Opar – jedna z nejúčinnějších aplikací. Pokud se bolestivá oblast ozáří laserem ještě před výsevem puchýřků, opar se zpravidla vůbec neobjeví. Pokud klientka s oparem již přijde, obvykle se do několika hodin po ozáření na oparu vytvoří stroupek a vyhne se tak nepříjemným mokvavým projevům.
Vrásky, ochablá pleť
Vrásky – laser přispívá ke zlepšení kondice pokožky, k její větší pružnosti a elasticitě. Pleť se celkově zklidní, zlepší se její vzhled, vypne se, vyhladí a dosáhne se odstranění drobných defektů. Laserové světlo pronikne pouze pod povrch pleti a postará se o to, aby se uvolněná kolagenová vlákna opět zpevnila. Účinek laseru přetrvává velice dlouho.
Aplikace po kosmetických procedurách
Depilace - aplikace laseru ihned po depilaci voskem výrazně zklidní podrážděnou kůži. Nedochází k nežádoucím otokům, svědění a zčervenání.
Hojení nehtových lůžek – laser úspěšně napraví následky i po aplikaci nail designu.
Permanentní make up – po mechanické penetraci pigmentů pod kůži laser regeneruje mikrojizvičky a zklidní podrážděnou kůži.
Terapie jizev
Jizvičky po akné - péče laseru napomáhá zlepšit výsledný stav.
Jizvy - laser přispívá k odbarvení jizevnaté tkáně, k změknutí a zjemnění jizev. U čerstvých jizev jsou výsledky velmi překvapivé.
Strie – regenerace nežádoucích mikrojizviček a prasklin v kůži.
Poruchy pigmentace
Laser spolu s antipigmentovým gelem dokáže velmi dobře tyto skvrny zesvětlit. Není ovšem prevencí. Laser dodává energii látkám použitých v gelu, které zabraňují vyplavování melaninu, řeší tedy problém komplexně. V tomto případě je ovšem nutná kúra 10 sezení a pravidelné nanášení gelu. Nejvíce pomáhá u skvrn získaných po neopatrném slunění.
Kuperóza – červené žilky
Biostimulační laser červené žilky neodstraní, to patří do rukou lékařů. Ve spojení s antikuperózním gelem ovšem dokáže posílit žilní stěny tak, aby nedocházelo k praskání dalších . Navíc při kúře 10 sezení dochází k výraznému zesvětlení stávajících žilek.
V kosmetice se laser používá i v případě zklidnění pleti po čištění, při přípravě na masáž a dalších procedurách. Pleť se vždy oživí, buňky se pravidelně obnovují.