Hubnutí ušní akupunkturou

Očistný a redukční program ... třítýdenní cesta za očistou, (nižší váhou) a lepším pocitem

rozhodli jste se absolvovat třítýdenní intenzivní očistný režim.

K tomu, aby výsledky byly takové, jaké očekáváte, bude třeba spolupráce obou zúčastněných stran - t.j. mně a vás.

* Co se týče mě - kromě úvodní aplikace jehel, vysvětlení všech pravidel a předání jídelníčku, vás budu po celé tři týdny na vaší cestě podporovat. V rámci programu máte nárok na 3 plánované kontroly jehliček s konzultací. Dále můžete po telef. domluvě akutně přijít při vypadlé jehličce, případně jakékoli jiné poruše aplikovaných jehel, či pokud by se dostavila nějaká nečekaná komplikace. Dostanete k dispozici mé telefonní číslo a mailovou adresu a můžete se ozvat, pokud se vyskytne nějaký problém, či budete mít nějakou nejistotu či nejasnost.

* Co se týče vás - bude potřeba hrát fair play a dodržet domluvená pravidla a rozepsaný jídelníček.Vždy záleží na tom, co vy sami chcete a co jste ochotni pro to udělat. Od toho se odvíjí samozřejmě pak i výsledky. Nejsem příznivcem toho, abych vás na každé kontrole vážila a kárala.Je to pod důstojnost mojí i vaši. V běžném životě pak také nemáte nad sebou stále bič a je potřeba, aby vám návyky, které se naučíte a budou vám vyhovovat, přešly tzv. „z hlavy do srdce“. Pak je šance, že pro vás kontrola váhy v běžném životě nebude představovat palčivý problém.

Ale pojďme si povědět konkrétněji:

* popis metody: Jde o kombinaci dietního režimu a ušní akupunktury. Mnoho z vás se již s ušní akupunkturou „na hubnutí“ setkalo, nutno však podotknout, že bez předchozího hladovění a diety sama o sobě nemůže nějak výrazně fungovat. Zázraky se nedějí, dieta je zde důležitá a akupunktura je podporou pro vás a váš organismus, aby jste vše zvládli v pohodě a bez následků např. zpomaleného metabolismu, narušeného trávení atp.

* Dieta: jde o krátkodobý program očisty těla a duše, který je postaven podle pravidel jak moderní medicíny, tak zásad tradiční čínské dietetiky. Obojí je upraveno do finální podoby tak, aby to bylo slučitelné s běžným denním režimem a dalo se aplikovat i na cestách, nebo v náročnějším pracovním procesu. Denní jídla jsou sestavena tak, aby byl zachován dostatek minerálů, vitamínů, fosfolipidů atp a byl dodržen žádoucí poměr tuky-cukry/škroby/-bílkoviny. Celkový objem potravy a kalorická hodnota je stažena na (pro organismus únosné) minimum. Vedlejším produktem pak je zmenšení žaludku, jež je výhodné i po skončení intenzivního dietního režimu.

* Ušní akupunktura: Body ušní akupunktury jsou voleny individuálně, můžete dostat 2-4 jehličky do vašeho „dominantního ucha“ (u praváků pravé, u leváků levé). U většiny lidí postačí jehličky 2, kdy se napíchne bod hladu a bod relaxace. U nevyhraněných praváků napichuji obě uši.

* Bod hladu je důležitý k utlumení hladu a s ním spojených nepříjemných tělesných projevů.

* Bod relaxace (antistres) je volen nejen proto, aby jste během diety byli celkem v pohodě a dobře zvládali odebrané požitky a návyky, ale hlavně z důvodu eliminace rychlého jo-jo efektu po skončení diety. (podrobněji vždy dovysvětlím)

Proč je potřeba 24hodin před napíchnutím nejíst ?

* protože body na uchu jsou při hladovění velmi citlivé a lépe se detekuje místo maximálního účinku

* protože za 24 hodin vyčerpáme zásobní glykogen jater (forma cukru) a tělo začne spalovat -za přítomnosti jehel- tuk

* také proto volíme antistres bod- pokud bychom jej vynechali, organismus by byl ve větší míře zaplaven stresovými hormony a spaloval by se větší podíl svalové hmoty

* Káva: Kávu můžete, maximálně však 2 denně a to bez cukru.

* Alkoholické nápoje: První týden je třeba alkohol úplně vynechat. Od druhého týdne je povoleno bílé víno v dávce do 2dcl/den, lepší variantou je vinný střik. Pivo a destiláty, sekt a červené víno povoleny nejsou.

* Pitný režim: Pít můžete vodu, nesladké čaje, minerálky jen omezeně (nejvhodnější je magnesia). Celkový příjem cca 2,5-3l vody.

* Cukr, sůl, koření a ostatní dochucovadla: Cukr, med a sladkosti je zcela zásadně nutno vyloučit po celé 3 týdny z jídelníčku. Aktivně solit vařená jídla se taktéž nedoporučuje, aby nedocházelo zbytečně k zadržování vody a odpočinuly si ledviny. Malé množství soli si tělo může vzít z chleba, který sůl obsahuje. Jinak doporučujeme slanou chuť suplovat sojovou omáčkou typu Shoyu nebo Tamari. Koření a bylinky lze používat neomezeně.

* Fyzická aktivita: Cvičení během dietního režimu je s výhodou, nedoporučuje se však cvičení příliš intenzivní, či vyčerpávající. Vhodné je plavání, joga, různá protahovací cvičení, lehké posilování, cyklistika, turistika.

* Režimová opatření: Především je potřeba zachovat „jídelní rituál“... jinými slovy, i k takto malému množství jídla se usadit, připravit si jej na talíř a pomalu jíst. Zpočátku to samozřejmě bude nezvyk, ale brzy zjistíte, jak málo potravy člověku stačí. Jde nám také o to opustit zlozvyky, kdy jídlo slouží jen jako doplněk televize, pro zahnání stresu, atp.

Jídlu prosím věnujte pozornost, pomalu a důkladně prožvýkejte každé sousto, důležité pro dobré trávení je promísení se slinami a mechanické rozmělnění v ústech. Spolknutá sousta hned nezapíjejte, ředili by se zbytečně trávicí šťávy.

Pít se doporučuje cca čtvrt hodiny před jídlem, nebo potom až tak půl hodinky po jídle.

Při této dietě nejde jen o pokles váhy, ale o jakousi celkovu regeneraci organismu, a to zejména zažívacího ústrojí.

V období před menstruací se u žen může pokles váhy zpomalit, či dokonce na pár dní zastavit. Je to dáno hormonálním nastavením těla, které zadržuje více vody. Během několika dnů se však výkyv zpravidla upraví.

I přes dodržení všech zásad a opatření se mohou občas vyskytnout drobné obtíže, nebo můžete mít různé pochybnosti. Je samozřejmostí je se mnou konzultovat, osobně nebo telefonicky.

Jak dále po dietě

Po vyndání jehliček se k vaší „normální“ stravě vracejte jen pozvolna. Opatrně zařazujte další potraviny, pokud možno zůstávejte u stravy s množstvím ovoce a zeleniny. Přidejte těstoviny, brambory, pečivo. Rýže by měla zůstat základem příloh, pro trávení je velmi výhodná. Střídejte bílou a celozrnnou.

Z masa si v prvním týdnu po dietě dopřejte pouze kuřecí, králičí, krůtí, nebo rybu a to maximálně obden. Opatrně s mléčnými výrobky a sýry, nezařazujte je zatím taktéž denně.

Během diety nebo po dietě není potřeba užívat žádné vitamíny ani minerály. Jídelníček je sestavený tak, aby byla pokryta bazální potřeba. Pokud by jste měli zájem řešit v rámci této kůry nějaké další obtíže - např. zvýšenou hladinu cholesterolu, potíže se žaludkem, žlučníkem, střevy či jiné tělesné neduhy, je možno efekt redukce posílit bylinnou směsí.

Podrobnější návod jak dál po dietě lze individuálně konzultovat se mnou - ať např. jen ve formě rady a porady při vyndavání jehliček, nebo v rámci další širší konzultace.