INFRASAUNA

INFRASAUNA – teplo které léčí.

Vyhřívaná kabina je revolucí v péči o tělo a zdraví. Dává STOP bolestem, fyzické a psychické únavě.Infračervené teplo má stejné vlastnosti jako teplo ze slunce.

Infrasauna znaméná skutečnou revoluci v oblasti saunování a možnosti regenerace organismu. V infrakabině se nevytváří pára ani vysoká teplota vzduchu, což umožňuje saunování i lidem, kteří ze zdravotních důvodů do klasické sauny nemohou /astmatici, alergici, kardiaci apod./. Infračervené paprsky jsou absorbovány tkáněmi do hloubky až 4 cm, tak je tělo prohříváno do daleko větší hloubky, něž při běžném saunování. Z více než 80 % se infračervená energie přeměňuje v teplo až v našem těle. Tento tepelný efekt umožňuje 2-3 krát větší objem pocení, než u běžné sauny a to ve výrazně chladnějším prostředí 50 C / 90-120 C u běžné sauny/. Vyloučí se z těla až 3x větší obsah škodlivých látek v porovnání s tradiční saunou. Používání infrasauny urychluje jakýkoliv program proti celulitidě. Potní kůra trvá 30 minut, klient používá 3 ručníky –jeden na sezení, druhý na zem pod nohy, třetím si utírá pot z těla. Velmi důležitý je pitný režim, voda pomáhá infračervenému tepelnému systému při působení. Doporučujeme pít kvalitní vodu před kůrou, během sauny i po sauně (lze zakoupit iontový nápoj ve studiu). Za 30 minut sezení v naší sauně spálíte 600-700 kalorií /zrychluje se metabolismus/ vhodné pro redukci objemu a snižování váhy.
• Posiluje imunitní systém – odstraňují se toxické látky a minerální odpad z těla. Hloubkové prohřátí zvyšuje tělesnou teplotu a vede tak k likvidaci bakterií a virů. Intenzivním pocením se upevňuje zdraví a posiluje obranyschopnost organismu.
• Efektivně odstraňuje celulitidu.Hloubkové prohřátí a následné pocení
redukuje tuk, zplodiny a vodu v buňkách v podkoží.
• Podporuje krevní oběh,posiluje kardiovaskulární systém,reguluje krevní tlak.
• Omezuje únavu odstraňuje stres, posiluje a regeneruje organismus.
• Odstraňuje ztuhlost, svalové křeče, bolesti zad, končetin, ulevuje kloubům.
• Léčí srůsty, záněty, zlomeniny, výrony, natažené vazy, artritidu, ischias.
• Zlepšuje vzhled pleti. Silné pocení, kterého se dosáhne po několika minutách, vyplavuje hluboko usazené nečistoty a odumřelou tkáň. Dochází tak k hloubkovému pročištění pleti. Zlepší se elasticita i odstín pleti. Zrychlená cirkulace pozitivně působí při akné, ekzémech a poraněních.
Infrateplo není jen teplo, ale je to energie pro naše buňky, která startuje v těle regenerační i relaxační procesy. Infrasauny jsou ve světě velmi vyhledávané.Jsou doporučovány lékaři ve všech vyspělých zemích.Infrasauna se stala hitem letních olympijských her,kde ji sportovci používali k rychlé regeneraci sil.S úspěchem byla vyzkoušena i americkými astronauty na palubě raketoplánu.