Chemický peeling

Chemický peeling je účinná metoda ovlivnění stavu pokožky. Používá se při léčbě akné, pigmentací různého původu nebo pro zmírnění projevů stárnutí pleti. Spočívá v aplikaci ovocných kyselin - nejčastěji kyseliny glykolové na ošetřovanou pokožku. Působením těchto kyselin se odloučí povrchové vrstvy kůže. Následuje proces hojení, kdy se odloučené buňky kůže nahrazují novými. Pleť má po zhojení viditelně lepší obnovenou strukturu

UNIKÁTNÍ TECHNOLOGIE, PATENT NA RENOpeel LABORATOŘÍ MEDIK8
• exfoliace a kožní obnova
• cíleně působí na typ kožního problému , dochází k buněčné regeneraci
• ošetření lze aplikovat celoročně, vysoká kožní tolerance

Chemický peeling se skládá ze dvou složek, které se postupně aplikují na pleť:

1. Hydrogel Reticulé
Technologie MEDIK8 je založena na principu zajištění propustnosti kůže pro účinnou látku. Laboratoře MEDIK8 po dvacetiletém výzkumu vyvinuli síťovanou hmotu - HYDROGEL RETICULÉ. Je to látka, která svým působením na kůži zaručuje její propustnost pro účinné látky. Kromě toho se v něm aktivní léčebné látky stabilizují a nedochází k jejich změně působením kyslíku. Hydrogel je pak postupně uvolňuje v hlubších vrstvách kůže.
Tato vlastnost hydrogelu umožňuje obohatit recepturu chemických peelingů laboratoří MEDIK8 o další aktivní látky kromě zmíněné kyseliny glykolové. Díky tomu se mohou jednotlivé receptury věnovat konkrétním kožním problémům jako je akné, pigmentace ,vrásky, unavená a stresovaná pleť, atd.
2. Peeling - komplex kyseliny glykolové
Tato aplikační složka obsahuje kyselinu glykolovou, která tvoří aktivní komplex se základní aminokyselinou. Přítomnost komplexu zabraňuje chemické reakci, která vzniká na kůži při kontaktu s volnou kyselinou glykolovou ( podráždění pokožky podobné popálení). Díky tomu může být peeling aplikován též v letních měsících bez rizika vzniku pigmentových skvrn. Tak zůstává zachována exfoliační schopnost kyseliny, tedy schopnost odloučit povrchové vrstvy kůže, zároveň regeneruje buňky na úrovni dermis.Dochází k revitalizaci a léčbě pokožky v celé její síle. Kůže se regeneruje od základu, na povrch.

Indikace:
1. Vrásky, povadlá pleť,stresovaná pleť, pleť v menopauze
2.Pigmentové skvrny různého původu
3.Akné,nadměrná tvorba kožního mazu, rozšířené póry
Frekvence provedení:
jedno ošetření za týden, kúra je 3 až 5 ošetření, u pigmentu
a akné min. 5ošetření
Péče po ošetření doporučujeme
2 dny se přímo neopalovat, 2 týdny krém s UV faktorem min.28.
ráno Créme L+Ecran Soláre, večer Gel Source C + Créme L.
Kontraindikace:
do 14 dnů po botulotoxinu, laseru,akutní herpetická infekce, ekzém, plošné bradavice, řezné rány, ozařování, vysoce podrážděná pleť, léčba roaccutanem.

Aplikace bez masky až 30min, s maskou až 50 min.
Cena za ošetření bez masky 900,-Kč, s maskou 960,- Kč,
při předplacení 5ti ošetření sleva 10%

HYPERPIGMENTACE - CHEMICKÝ PEELING Dépigmentant

1. Hydrogel Réticulé Dépigmentant obsahuje:
• Kyselinu kójovou:
Tlumí tvorbu melaninu, kožního barviva. Redukuje množství pigmentu v existujících skvrnách. Je též dobrým antioxidantem.
• Diosgenin:
Je to speciální molekula (steroidní saponin), která působí na estrogenové a progesteronové receptory v kůži. Vyrovnává jejich aktivitu, a tím celkový metabolismus pleti. Zároveň má antioxidační efekt.
2. Peeling Dépigmentant obsahuje:
• Komplex kyseliny glykolové - 65%, pH = 2:
Má exfoliační účinek, odstraňuje vrchní vrstvu kožních buňek. Díky schopnosti hydrogelu proniká do hlubších vrstev kůže, kde způsobuje regeneraci kožních buněk.
• Arbutin:
Výrazně snižuje aktivitu enzymu, který je nezbytný při tvorbě melaninu, kožního barviva. Tím se snižuje jeho zastoupení v kožních buňkách. Arbutin při působení kyslíku oxiduje a stává se neúčinným. Díky hydrogelu je však v této receptuře chráněn.
• Diosgenin:
Je to speciální molekula (steroidní saponin), která působí na estrogenové a progesteronové receptory v kůži. Vyrovnává jejich aktivitu, a tím celkový metabolismus pleti. Diosgenin vytvořený v laboratořích MEDIK8 vykazuje vysokou antioxidační aktivitu - ochranu buněk před ničivým působením kyslíkových volných radikálů.

AKNÉ - CHEMICKÝ PEELING KératoRégulateur

1. Hydrogel Réticulé KératoRégulateur obsahuje:
• Kyselinu salicylovou:
Pomáhá dlouhodobě v odstraňování nadměrné tvorby kožního mazu. Zároveň má protizánětlivý účinek.
• Aminokyseliny z hedvábí:
Mají baktericidní účinek.
2 Peeling KératoRégulateur obsahuje:
• Komplex kyseliny glykolové - 70%, pH = 2:
Má exfoliační účinek, odstraňuje vrchní vrstvu kožních buňek. Díky schopnosti hydrogelu proniká do hlubších vrstev kůže, kde způsobuje regeneraci kožních buněk.
• Genistein:
Genistein je čistý sójový extrakt, rostlinný estrogen. Svým ůčinkem výrazně redukuje tvorbu kožního mazu. Kromě toho vyrovnává metabolismus pleti, což vede k její regeneraci.
• Ester vitaminu C:
Tato stabilní forma vitaminu C má výrazně antioxidační účinek. Stimuluje tvorbu kolagenu a pomáhá v hydrataci pleti.
• Komplex zinku:
Tlumí účinek enzymu, který se podílí na tvorbě kožního mazu, čímž se jeho množství
významně snižuje.