Radiofrekvenční ošetření pleti

Radiofrekvenční ošetření pleti

Je to bezpečná a vysoce účinná metoda, známá také pod názvem nechirurgický lifting. Koriguje ochablost pleti, vede k jejímu vypnutí a výsledkem je dokonalejší tvar obličeje, pevnější pleť s výrazným úbytkem vrásek a ochablé pokožky. Odstraňuje otoky, vyrovnává nerovnosti, zmenšuje podkožní tuk, zvýrazňuje původní linii obličeje, perfektně odstraňuje podbradek.

Indikace

Odstranění celulitidy, neinvazivní lifting, vyhlazení vrásek obličeje, vypnutí pleti, odstranění dvojité brady, vypnutí dekoltu, rozpouštění tuků v problematických oblastech, vyhlazení pomerančové kůže, formování postavy, stimulace krevního oběhu, vypnutí ochablé pokožky těla i obličeje a regenerace tkání v těchto oblastech

Aplikace

obličej, krk, dekolt, paže, břicho, hýždě, stehna, záda, lýtka, kolena; použití je možné na všechny tělní oblasti vyjma oblasti prsou u žen

Princip

Radiofrekvenční technologie fungují na principu zahřátí cílové tkáně na požadovanou teplotu a toto teplo vyvolává požadovaný efekt ošetření. Radiofrekvenční energie aplikovaná přes speciální gel, či sérum, prohřeje ošetřovanou oblast, poté prostupuje do dermis a vytváří rovnoměrnou zónu zahřátí, které aktivuje tvorbu nového kolagenu, obnovu buněk a omlazení bez jakýchkoliv rizik. Redukuje a vyhlazuje vrásky. Přístrojové rozpouštění tukových buněk v tkáni probíhá při ošetření pouze za předpokladu, že je cílová buňka zahřáta na teplotu cca 43 stupňů Celsia. Při této teplotě dochází k postupnému zkapalnění tukové buňky a jejímu následnému vyplavení lymfatickými cestami ven z těla pomocí jater a ledvin. Toto přináší kýžený efekt odstranění tukových buněk a s tím způsobeného úbytku váhy a objemu ošetřované partie. Odvod rozpuštěných tukových buněk z těla je v maximální možné míře podpořen lymfatickou masáží, která zrychluje lymfatický oběh.

Výjimečnost této technologie spočívá zejména v tom, že radiofrekvenční energie prostupuje ošetřovanou oblastí rovnoměrně z vnitřku směrem na povrch. Tato energie za použití tepelného mechanismu elektrod umožňuje energii bezpečně projít skrz pokožku (epidermis). Při ošetření celulitidy se také stimulují spodní vrstvy kůže, tím se zvětší tvorba kolagenu, který je důležitý pro zvětšení pevnosti a elasticity kůže. Touto procedurou dochází k transportu energie a zahřátí hlubokých vrstev podkoží, bez toho aniž by došlo k tzv. termálnímu šoku na pokožce (popálení atd.) Nástavce na ošetření radiofrekvenční energií se velice snadno ovládají a rovnoměrně prohřejí celou ošetřovanou oblast. Po ošetření dochází především ke zvětšení koncentrace kolagenu, zlepšení textury kůže, redukci projevů stárnutí, remodelaci kůže a hlavně zajistí mnohem mladší vzhled.

Pro zvýšení efektu je možné využití baňkové podtlakové masáže ošetřené partie.

Princip rozpouštění tukových buněk:

Nedostatek kolagenových vláken v tkáni způsobuje její nerovnost a nerovnoměrné rozložení těchto vláken má za následek vytvoření postupných prohlubenin – vrásek či pomerančové kůže. Kolagen je možné stimulovat v těle pomocí působení tepla a mikroproudů, jež pomohou tyto vlákna regenerovat a znásobit jejich počet až desetinásobně. Prvotní efekt ošetření je vypnutí pokožky a pocit stažené kůže v obličeji, dekoltu či na nohou – toto představuje okamžitý efekt ošetření - v následujících dnech dochází k obnově vláken – obnova kolagenových vláken je však dlouhodobější proces trvající cca 3 týdny.