Článek o kavitaci

Kavitace část článku o našem studiu
Co by jste doporučila dámám a slečnám, které mají problém se svojí postavou, ale nechtějí držet žádnou dietu a rády by vytvarovaly postavu rychle?
Na začátku se vždy ptám na jejich představu. Každý upřednostňuje něco jiného. Někdo má raději více návštěv, někdo naopak ten čas nemá. V úvahu se samozřejmě bere i finanční stránka. A jsou i lidé, kteří potřebují něco, u čeho jsou výsledky okamžité. Je tedy důležité se s člověkem domluvit na tom, jakou má vlastně představu a podle toho se následně vyberou ošetření. U nás je opravdu z čeho vybírat.

Pokud bychom řekli, že člověk potřebuje něco, u čeho budou výsledky okamžité? Co by jste mu doporučila?
Tak pak je to samozřejmě kavitace, která je v současnosti opravdový boom. Dá se říct, že nahradí skutečnou liposukci, která se dělá operativně. U kavitace však nejsou žádné pooperační problémy. Teď v létě navíc není ani operativní liposukce vhodná, na tu je na jaře nebo v létě pozdě. Velký rozdíl je také ve finanční otázce. Klasická liposukce stojí 40 000 - 50 000 Kč, záleží na tom, o jakou se jedná partii. Kavitace je nesrovnatelně levnější a nemá žádné negativní účinky na tělo. Pokud je člověk zdravý, nemá implantáty, srdeční problémy, tak to může podstoupit vlastně každý, ať je to muž nebo žena, bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Výsledek tohoto ošetření je opravdu měřitelný na počkání. Konečný efekt se dostaví za 3-4 dny po ošetření, protože i když se ty tukové buňky rozbijí a tuk se rozpustí, je potřeba, aby se lymfou odplavil z těla. Záleží samozřejmě také na tom, jak komu rychle funguje metabolismus. Výhodou u kavitace je zpevnění kůže. Tento efekt je nahmatatelný ihned po zákroku. Když si sáhnete na místo, které bylo kavitováno, tak je tuhé. Je to tím, že se odstředí i nadbytečná voda z pokožky. Takže nemáte pocit visací kůže tam, kde vám ubyl tuk. Pokožka se neklepe, nevytahuje. Je to dobré nejen u břicha, ale také u zadečku, stehen, nebo i pro ruce. Pokud má někdo paže s celulitidou a při zvednutí ruky se mu dělá prověs, tak ten se po kavitačním ošetření stáhne.

Jak takové kavitační ošetření probíhá? Co pro to člověk potřebuje? Drží se nějaká dieta?
Den před ošetřením by měl člověk o něco víc pít, než je zvyklý, aby byl v lymfě a tkáních dostatek tekutin, aby tkáň byla zavodněná. Rozbité tukové buňky a tuk se do vody uloží, a pak se vše co nejrychleji odplaví. Po kavitaci děláme speciální lymfodrenáž, při které se vlastně „vyždíme“ voda z té tkáně. Důležité také je, aby člověk nepřišel s plným žaludkem a nenechal si pak kavitovat břicho, to by pro něj nebylo moc příjemné.

Co člověk při kavitaci cítí? Je to nepříjemné?
Nepříjemné to rozhodně není. Kavitace se provádí hlavicí, a tím že je to ultrazvuk, tak ta hlavice vydává teplo. Dá se říct, že je to spíše příjemná teplá masáž. Jediné co je, tak při provádění kavitačního ošetření klient slyší v uších lehké pískání. Ze začátku je z toho člověk překvapený, ale občas se stane, že lidé usnou nebo si povídáme, tak si to ani po chvíli neuvědomují. Ale je to dané strojem. Protože jsou různé kavitační přístroje, u některých nekvalitních může být to pískání nadměrné. Lidé pak mají obavy, aby je nebolela hlava nebo z toho nedostali migrénu. Tady je důležité, aby hlavice byla dostatečně těžká, to znamená že obsahuje hodně krystalů, a musí být i dostatečně velká. Je to opravdu stroj od stroje, ale pokud je stroj kvalitní, tak pískání je opravdu minimální.

Jaký je režim po kavitaci? Co se děje po ošetření?
Opět by se mělo hodně pít. Je potřeba propláchnout lymfatické cévy, protože když se tam začne něco pohybovat a nebude tam dostatek vody, tak to tam také zůstane a jenom se to někam posune. Je nutné to opravdu dostat pryč. Měly by se jíst lehčí jídla. Nemusí se držet dieta, ale nemělo by se jíst nic smaženého a těžkého. Už jenom to, že musíme vyloučit ten uvolněný tuk z těla, více namáhá játra a žlučník, takže není vhodné ještě tělo dále zatěžovat nějakými mastnými těžkými jídly.

Kolikrát by měl člověk na kavitaci přijít?
Kavitace je jednorázová věc. Vybere se partie a ta se ošetří. Před samotným ošetřením se také změří. Přesně v tom samém místě se měří i po ošetření, aby člověk viděl, jakých se dosáhlo výsledků. Pokud má problematickou ještě jinou partii, tak přijde na další ošetření, které se opět zacílí na konkrétní problém. Je ale možné, že někdo má tolik tukové vrstvy, že se to neodstraní najednou. U kavitace je výhodou to, že se ošetřuje ta partie, která je potřeba. Není to náhoda, že někde něco ubude a my nevíme kde. Je to cíleně zaměřeno a postava se dá vytvarovat tak, jak člověk potřebuje. O kolik centimetrů chce člověk zhubnout, tak to si musí rozhodnout každý sám. Jestli se nechá zbavit ještě nějakých dalších centimetrů, nebo si vybere raději jiné místo, kde chce ubrat. Proto i počet návštěv je individuální. Někomu stačí 3-4 cm a je spokojený. To, kvůli čemu přišel, je odstraněno najednou. Ale jsou postavy, kde 4 cm neřeší celkové zlepšení vzhledu.

Je nějaké omezení co se týče počtu ošetření?
To není. Mezi jednotlivými ošetřeními by měl být minimálně sedm dní rozestup. Optimální je 10 -14dní, aby došlo ke kompletnímu pročištění, aby se nepřekrývaly účinky jednotlivých kavitačních ošetření. Teď před létem ještě není nic ztraceného. Stále je dostatek času na to se sebou něco dělat. Nejdůležitější je mít všechny dostupné informace, aby si